Tábor Pasohlávky 2023

18.08.2023

Rybářský tábor Pasohlávky 2023

V termínu 14. - 16. 7. 2023 proběhl rybářský tábor v Pasohlávkách v rekreačním zařízení Moravského rybářského svazu na břehu horní Novomlýnské nádrže – Mušovské. Tábor organizoval náš spolek a účastnilo se ho celkem 21 dětí.

Děti přijely nažhavené v pátek odpoledne. Po ubytování jsme se věnovali přípravě rybářského nářadí na pozdější lov podle hesla, kdo je připraven, není překvapen. Někteří to nevydrželi a museli honem k vodě na ryby. Projeli jsme se na člunu a u břehu potkali sumce, který nás nenápadně sledoval. Večer jsme si opekli špekáčky a snědli různé dobroty. Večerku jsme měli stanovenu pevně na 22:00, no některé dostat do postele nebylo až tak jednoduché 😊.

Sobotní ráno začalo překvapením – rozcvička! Bože, co to je?! Tělocvik? Vždyť jsou prázdniny! Ale nakonec to všichni přežili a mohli jsme vyrazit na ryby. Děti byly v lovu úspěšné. Ale kolem 11. hodiny jsme se museli schovat před sluníčkem, které neuvěřitelně pálilo. Na návštěvu přijela policie, která děti zkontrolovala, zda loví podle předpisů 😊 a ukázala jim policejní techniku. Před obědem jsme probrali pár druhů ryb a vyzkoušeli poznávání, někdo vymyslel kapra pasohlávského 😊 nebo nějaký podobný druh. Po obědě jsme začali trénovat hod na cíl prutem, odpoledne jsme měli soutěžit. A to se děly věci! Podařilo se nám zasáhnout snad všechno, ale terče nám unikaly. Postupně jsme techniku vyladili a soutěž už vypadala téměř jako od profíků.
Odpoledne přijela rybářská stráž. Nasoukali jsme se do plavacích vest a vyrazili jsem na velkém motorovém člunu na lov ryb, bohužel nám vítr překazil plány a museli jsme se vrátit na břeh ☹. Dokončili jsem soutěž v hodu na cíl. Po večeři jsme ještě do setmění lovili ryby a .... diskotéka! Tentokrát jsme děti do postelí nemohli nasoukat, ale pak spaly jako Růženky a ráno jsem je nemohli probudit.

V neděli po snídani jsme vyrazili lovit, byl to poslední lov, který mohl ovlivnit výsledky. 

Děti po celou dobu táboru soutěžily ve 4 soutěžích:

I. Ulovená největší ryba
Výsledky:
1. Anna Poláchová
2. Sára Salajková
3. Karolína Chmelová

II. Nejvíc kusů ulovených ryb
Výsledky:1. Ema Koukalová
2. Jan Jagoš
3. Karolína Chmelová

III. Poznávání ryb
Výsledky:1. Sára Salajková
2. Dominik Vala
3. Michal Matoušek

IV. Rybolovná technika – hod prutem na cíl
Výsledky:
1. Jan Jagoš
2. Maxim Řezáč
3. Dominik Letoš

Celý tábor provázela táborová hra, kdy děti po splnění úkolu našly indicii, která jim po rozluštění napověděla, kde najdou další indicii. Na konci hry byl poklad. Rozluštit indicie nebylo tak jednoduché, byly potřeba znalosti poznávání ryb, biologie ryb, matematiky, jazyka českého a hlavně logiky. Vyjmenovaná slova byl opravdový oříšek a některé úkoly daly zabrat i dospělým😊. Poklad děti nalezly a mají na tábor památku.

Po závěrečném úklidu pokojů jsme se rozloučili a děti si postupně přebírali rodiče.

Snad se dětem na táboře líbilo a mají hezké vzpomínky.

Všem dětem chceme za účast na táboře poděkovat, popřát hodně krásných zážitků u vody a v přírodě a snad se uvidíme příští rok na táboře a brzo u vody na rybách!


Miroslav Láníček

Fotky naleznete zde.